top of page

Milleks on mulle vaja müofunktsionaalset teraapiat?

Mina olen Hanna-Liis Hendrikson ja õpin Tartu Ülikoolis logopeediks 2. aastal magistriõppes. Eelnevalt olen läbinud Tartu Ülikoolis eripedagoogika bakalaureuseõppe. Praeguseks olen läbinud kõik magistriõppe ained ning hetkel on tegemisel veel magistritöö. Lisaks olen läbinud hiljuti müofunktsionaalse teraapia kursuse.


Alates aprillist 2021 pakun Riiamäe Hambakliinikus müofunktsionaalset teraapiat ning alates juunist 2021 pakun ka logopeedilist teenust.


Müofunktsionaalse terapeudina tegelen müofunktsionaalsete häiretega, mille korral on tegemist suu- ja näopiirkonna lihaskonna düsfunktsiooniga. Müofunktsionaalses teraapias aitan kujundada nii õiget hingamis- kui ka neelamismustrit, korrigeerida häälduspuudeid ning ületada valesid suu harjumusi. Müofunktsionaalne teraapia on toetav ravi hambumuse korrigeerimisel.


Logopeed on spetsialist, kelle tööks on patsiendi kommunikatsioonivõime ja neelamisfunktsiooni hindamine, kujundamine ja/või taastamine ning häire ennetamine. Logopeedi esmasel vastuvõtul selgitan välja patsiendi kommunikatsiooni ja/või neelamisfunktsiooni probleemi olemuse ning seejärel otsustame juba koos edasise teraapia vajaduse ja võimalikkuse.Featured Posts
Recent Posts
Archive
Search By Tags
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page