top of page

Soodapesu on tervete ja säravate hammaste alus!

Hammaste puhtus on väga oluline, sest sellest sõltub inimese heaolu ning tervis. Et oma suu tervist hoida, on oluline teha regulaarselt hammaste soodapesu.


Mis on soodapesu?

Hammaste soodapesu, pärlipesu või survepesu on mitmeid hambahaigusi ärahoidev protseduur. Sellega eemaldatakse AIR-FLOW tehnoloogia abil hambakatt ja pigment ning poleeritakse hambaid. Täpsemalt saab AIR-FLOW tehnoloogiast lugeda SIIT.Miks on soodapesu vaja?

See on hea viis suutervise korrashoidmiseks ja hammaste välimuse parandamiseks. Lisaks vähendab see oluliselt igemehaiguste tekkimise riski.


Kuidas toimub soodapesu?

Soodapesu käigus eemaldatakse hammaste pinnalt survestatud AIR-FLOW joa abil hambakatt ja pigment, mis on sinna söömise ja joomise käigus tekkinud. Pigmenti tekitavad punane vein, tume šokolaad, must tee, kohv jms.


Soodapesu ka poleerib hambaid ning võimaldab puhastada igemetaskud. Protseduur ei kahjusta hambaemaili ja kestab umbes 30-45 minutit.Kui tihti teha soodapesu?


Oleks mõistlik lasta enda hambaid puhastada vähemalt 2 korda aastas.


Veel sagedamini peaksid soodapesu tegema inimesed:

  • kes kannavad ortodontilisi aparaate – iga 3 kuu tagant,

  • kes põevad periodontiiti – iga 3-4 kuu tagant,

  • rasedad – iga 3 kuu tagant,

  • suitsetajad– iga 3-4 kuu tagant.


Kuidas tegutseda pärast soodapesu?

Pärast hammaste soodapesu tuleks 2–3 tundi (parem isegi kuni 24 tundi) vältida suitsetamist, värvipigmente sisaldavate toitude ja jookide tarbimist (peet, marjad, kohv, punane vein, tee jms), sest hambaid kattev ja kaitsev süljekiht taastub pärast protseduuri umbes 2–3 tunni jooksul.


Kerge ärritus ja igemete turse pärast protseduuri on täiesti normaalne ja see möödub enamasti ühe päevaga. Hoolimata ebamugavusest tuleb kindlasti juba samal õhtul hambaid pesta!


Kuidas registreerida end soodapesu protseduurile?

Kõige lihtsam on endale aeg broneerida meie veebi kaudu SIIT

Коментарі


Featured Posts
Recent Posts
Archive
Search By Tags
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page